WhasApp Düşerken Signal ve Telegram Yükseliyor

Geçtiğimiz günlerde açıklanan, her cepheden büyük tepkiyle karşılaşan WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesinden sonra Signal ve Telegram uygulamalarının indirme sayılarında büyük bir artış yaşanıyor.

WhatsApp’ın veri gizliliği sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcılar 8 Şubat’tan itibaren uygulamayı kullanamayacak. Durum böyle olunca da insanlar WhatsApp’a alternatif olabilecek başka uygulamalar aramaya koyuluyor.Google Play ve AppStore verilerine göre son 2 gün içerisinde en çok indirilen uygulamaların ilk sırasında Telegram, ikinci sırasında Signal yer alıyor. Telegram’ın, WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi adımından önce de kendi çapında kitlesi olsa da ilk defa bu kadar popülerleşiyor. Signal ise ülkemizde Telegram kadar bilinmese de Elon Musk’ın Twitter üzerinden “Signal kullanın” açıklamasından sonra Signal’in de indirme sayılarında ciddi bir artış görüldü.

Signal’in tasarlayıcıları arasında; siber güvenliği konusunda oldukça meşhur, isim yapmış kişiler yer alıyor. Bu sebeple de WhatsApp’ın veri gizliliği konusundaki son adımından sonra Signal kullanıcılara daha da cazip geliyor. Tüm bu gelişmelerden sonra WhatsApp’ın geri adım atıp atmayacağı ise şu an en çok merak edilen konular arasında.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*