Apple Hyundai İle Görüşüyor

Apple Hyundai İle Görüşüyor

Teknoloji devi Apple faaliyete geçtiği yıllardan beri bir çok konuda öncü oldu. Özellikle iPhone marka telefonları dünyada milyonlara ulaşan Apple sadece telefon piyasasında değil aynı zamanda bilgisayar piyasasında da adından sıklıkla söz ettiriyor.

Fakat Apple bu sefer çok farklı bir piyasaya adım atacak. Apple elektrikli otomobil piyasasına giriyor. Devir değiştikçe elektrikli otomobil piyasası da adından sıklıkla söz ettiriyor ve Apple da bu konuda geri durmayacak. CNBC’ye isminin açıklanmasını istemeyen bir Apple yetkilisi elektrikli otomobil piyasasına girmek için Güney Kore markası olan Hyundai ile görüşmelere başlandığını açıkladı. Apple bu piyasaya girmek için yalnızca Hyundai ile değil birçok dev markayla da görüşmelerini sürdürecek.

Aslında Apple ve elektrikli otomobil piyasasının geçmişi 2014’e kadar dayanıyor. 2014’ten 2018’e kadar bu konuda herhangi bir gelişme yaşanmamış ve Apple da yıllardır Tesla’da çalışan Doug Field’ı bünyesine kazandırmıştı. Field de göreve gelir gelmez 2014-2018 yılları arasında bu projede çalışan tam 190 çalışanı kovmuş ve kendi ekibini kurmaya başlamıştı. Apple’ın otomobil piyasasına ne zaman gireceği ve nasıl yenilikler getireceği merak konusu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*