Yeşil Dekorasyon

Özellikle son yıllarda oldukça popüler olan dekorasyon yöntemlerinden biri olan yeşil dekorasyon; doğa ile içi içe geçmiş evler düzenlemeyi amaç edinmektedir. Özellikle şehrin rutin hayatına kendilerini kaptırmış ve sıradan bir hayat sürenler tarafından tercih edilen bu ev dekorasyon yöntemi sayesinde özellikle yeşil tonlar kullanılarak günlük hayatın büyük bir bölümünün geçirildiği evler dekore edilmektedir.  Bu dekorasyon modelinde açık ton renkler ve canlı bitkilerin kullanılması kaçınılmazdır.

Yeşil dekorasyon modelinde kullanılan malzemeler doğaya özgü karakteristik özellikler gösterebilmektedir. Mobilyalarda ahşap ağırlıklı türlerin tercih edilmesi, canlı bitkiler kullanılarak oluşturulmaya çalışılan botanik hava ve açık renklerin özellikle de yeşilin kullanılarak dekorasyonun tamamlanması bu özelliklerden bir kaçıdır.

Ahşabın Şık Kullanımı

Yeşil dekorasyon modelinde tercih edilen mobilyaların hammaddesini ahşap malzemeler oluşturmaktadır. Ancak bu malzemelerin standart mobilyalarda olduğu gibi üzeri boyanan ya da kapanan özelliklerde değil daha çok çıplak ahşap olarak göze çarpmaktadır. Bu sayede evde oluşturulmaya çalışılan botanik havasına katkı sağlanmakta ve yeşil dekorasyon adına önemli bir adım atılmaktadır.

Detaylara Önem Verin

Evlerine ya da i şyerlerine yeşil dekorasyon yapmak isteyen insanların dikkat etmeleri gereken bir başka husus da ayrıntılardır. Tablo, biblo, ayna ya da diğer küçük detaylar yeşil dekorasyonun karakteristik özelliklerine uygun olmalı ve asla bütünlüğü bozmamalıdır. Bu açıdan bakıldığında yine bu tür küçük ama dikkat çekici aksesuarlarda orijinal ahşap tercih edilmeli ve açık renkler kullanılmalıdır. Ayna ve tablo gibi aksesuarların çerçevelerinde yeşil dekorasyonu bozmayacak türden malzemelerin tercih edilmesi bu noktada oldukça önemlidir.

Canlı Bitkiler Tercih Edin

Yeşil dekorasyon modelinin belki de en can alıcı noktası kullanılan bitkilerdir. Bu açıdan bakıldığında dekorasyonun tamamlayıcı olan bitkiler kesinlikle canlı bitkiler olmalıdır. Bu sayede oluşturulmaya çalışılan canlı ortam daha etkili hale gelecektir. Sarmaşık ve sardunya gibi hızla büyüyebilecek ve mobilyalarınızla bütünleşecek bitkilerin kullanılması yeşil dekorasyon açısından tavsiye edilebilir. Yeşil dekorasyona uyumlu bitki tercih ederken kullanılacak saksılarında önemli olduğu vurgulanmalıdır. Özellikle yeşil dekorasyona uyumlu ahşap saksılar bu işlem için tamamlayıcı özellikte olabilmektedir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*