Telegram Nedir ve Ne Tür Özellikleri Vardır?

Whatsapp kan kaybettiği bugünlerde insanlar alternatiflere yönelmeye başladı. Bu alternatifler arasında en ön plana çıkanı da şüphesiz ki Telegram. Özellikle Whatsapp’ı andıran ara yüzü ve özellikleri sayesinde kişiler uzun yıllardır kullanmış oldukları Whatsapp alışkanlığından da geride kalmamış olacaklar. 2013 yılında Rus programcı PavelDurov tarafından faaliyete geçen Telegram’ı hem masaüstü hem de telefondan kullanmak mümkün. Aynı zamanda tıpkı Whatsapp gibi sesli ve görüntülü konuşma özellikleri de mevcut. Yaklaşık olarak 500 milyon kişinin kullandığı uygulamanın ilerleyen günlerde daha da artması bekleniyor.

Telegram Nedir ve Ne Tür Özellikleri

Telegram’ıWhatsapp’tan ayıran temel özelliklerini de kısaca incelemek gerekirse;

  1. En önemli özelliği telefon numarasıyla kayıt da olunsa kullanıcı adıyla faaliyet sürdürmek. Yani kişiler telefon numarasını vermek istemediği kişilere kullanıcı adını vererek de Telegram üzerinden görüşme yapabilir.
  2. Kendi kendine belirli bir süre içinde silinen mesaj özelliği vardır. Bu özellikle kişiler atıkları mesajın belirlenen süre içinde her 2 taraftan da silinmesini ayarlayabilir.
  3. Mesajların düzenlenmesi mümkündür. Bu en önemli artılardan bir tanesidir.
  4. Ekran görüntüsü alındığı vakit bazı uygulamalarda olduğu gibi karşı tarafa bildirim gitmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*