Sınırsız Office Kullanma İmkanı

Kalıplaşmış bir sistem ile tüm kullanıcılar Microsoft Office ‘ye sarılsa da aslında tek alternatif bu değildir. Dünya üzerinden pek çok Office yazılımı mevcuttur. Bunlar genellikle Microsoft’un aksine ücretsiz dağıtılır. Bir grup programcı kendi aralarında toplanarak ücretli bir yazılım ile aynı işlevlere sahip bir tane programlarlar. Programladıkları bu yazılımlar Genel Kamu Lisansı altındadır.

Açık Kaynak Yazılım olarak ifade edilen bu programları sınırsız bir şekilde indirmek, kodlarıyla oynamak ve hatta kodları değiştirilmiş versiyonlarını dağıtmak serbesttir. Microsoft’un Office programının da alternatifleri de gönüllü kimselerce kodlanmıştır.

Libre Office: Adı Özgür Ofis olan bu yazılım tüm ofis bileşenlerini içine toplamıştır. Access, Word, Power Point… Hepsinin bir karşılığı vardır. Kurduğunuzda tek paket halinde hepsi gelir ve kullanıma hazırdır. Klasik Office programının 4 de biri boyutunda olduğundan bilgisayarınızı da çok yormaz. Tamamen Türkçedir.

Open Office: Yine gönüllü gruplarca kodlanan bu ofis türü tamamen ücretsiz ve Türkçedir. Okul veya iş amaçlı kullanılabilir bir sınırı yoktur. Üstelik tamamen Türkçedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*