Samsung Ekran Altı Kamerası Laptop’a Çıkıyor

Samsung yeni bir teknolojiye imza atmaya hazırlanıyor. Büyük bir heyecanla beklenen Samsung ekran altı kamerasının öncelikli olarak akıllı telefonlara çıkacağı tahmin ediliyordu. Fakat tahminler tutmadı. Buna göre Samsung ekran altı kamerası teknolojisi ilk olarak laptoplarda kullanılacak. SamsungBladeBezel adı verilen bu teknolojiye göre artık kameralar ekrana gömülü bir şekilde olacak. Bu teknolojiyle kameraların çok daha etkin bir şekilde kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Aslında bu teknoloji çok yeni bir teknoloji olsa da birçok firma bu teknolojiyi bünyesinde bulundurmak için çaba gösteriyor. Belki de önümüzdeki yıllarda tamamiyle tüm firmalar ekran altı kamerasına geçecek. İlk olarak bu teknolojiyi de Samsung kullanmış olmayacak. ZTE Axon 20 5G bu şekilde ilk akıllı telefonunu piyasaya çıkardı ve oldukça beğeni topladı.

Samsung laptoplarda getireceği bu teknoloji sayesinde çok daha ince bir ekrana sahip olmayı hedefliyor. Gövde ekran oranı %85 olan laptoplarda bu sayede gövde ekran oranı da %93lere kadar çıkacak. Bu teknoloji sayesinde laptoplar çok daha ince olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*