Xiaomi de Kara Listede

Amerika daha öncesinde Huawei’yi kara listesine aldığı gibi Xiaomi‘yi de kara listesine aldı. Bilindiği üzere Huawei kara liste alındıktan sonra Google tarafından yasaklanmış ve bu sebeple de satışlarda ciddi bir düşüş gerçekleşmişti. Sadece satışlarda değil aynı zamanda hisse fiyatlarında da düşüş yaşayan firma çareyi Honor’u satmakta bulmuştu.

Amerika da Xiaomi’yi kara listeye aldı. Fakat bu liste Huawei’nin girdiği liste kadar karanlık bir liste değil. Yani Xiaomi’nin daha Google tarafından yasaklanacak kadar ciddi bir durumu yok. Bu da başla Xiaomi markası olmak üzere bu markayı tercih eden kullanıcılar tarafından oldukça olumlu bir gelişme. Aynı zamanda Xiaomi yaptığı açıklamada şirketlerinin hiçbir şekilde komünist Çin askeri şirketi olmadığı dile getirerek bu orduyla hiçbir alakaları olmadığını dile getirmiş oldu.

Bilindiği üzere Amerika’da başkanlık seçimini Biden kazandı. Bu kara liste kararları tamamıylaTrump’ın kararları. Yani Biden 20 Ocak’ta Beyaz Saray’da göreve başladığı vakit bu kara liste olaylarına da el atacağı biliniyor. Bu sebeple Xiaomi’nin durumunun Huawei gibi olmayacağı kesin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*