En Akıllı Maske Razer Tarafından Tanıtıldı

Teknoloji severlerin ilgiyle takip ettiği CES 2021’de ilginç bir tanıtım yapıldı. Korona virüsün tüm dünyayı etkisi altına alması sonucu maskesiz bir sosyal hayat düşünülmez oldu. Bunun bilincinde olan Razer firması şu ana kadar üretilmiş olan en akıllı maskeyi tasarladıklarını açıkladı. Bu tasarım birçok kişi tarafından beğenildi.

Mikrofon ve ışığı bulunan maskede aynı zamanda aktif bir havalandırma özelliği de mevcut. Solunmuş ısınan havayı dışarı atma becerisine sahip olan maske aynı zamanda serin havanın solunmasını sağlıyor. Bu sayede maskeyle bunalan kişiler için oldukça iyi bir havalandırma özelliği olduğunu söylemek mümkün.

Maske şeffaf plastikten yapılmış. Bundaki ana amaç da kişilerin dudak hareketlerinin ve mimiklerin karşıdaki kişiler tarafından görülmesi. Karanlık ortamlarda da ışıklar otomatik olarak yanacak ve ağız bölgesi yine karşıdaki kişi tarafından net bir şekilde görülebilecek. Maske tabii ki işin sağlık boyutu düşünmüş ve tükürüklere karşı sıvı direncinin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu akıllı maske aynı zamanda şarj oluyor ve şarj olurken de içerisinde bulunan bakteri ve virüsleri öldürmek için bir teknolojiye de sahip.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*