Dünyanın En Gelişmiş Yapay Zekası

Dünyada son yıllarda ortaya çıkan bir Yapay Zeka akımı var tüm şirketler ve uluslar kendi Yapay Zeka sistemlerini üretmeye çalışmaktadır. İnsanların ilgisinden doğan bir kaynak aktarımı ve bu kaynağın sonucunda da ortaya çıkan güzel yazılımlar vardır.

İşin en ilginç tarafı insanlık bu yazılımları daha ne amaçlı kullanacağını çözememiştir. Şu an için asistan olarak akıllı cihazlarımızda bize hizmet etmektedir. Dünyanın en iyisi hangisidir sorusuna verilecek cevap? Tahmininizden farklı olarak 52. Bölgede tutulmuyor.

Android telefonlarda sabit olarak gelen Google Asistans şu ana kadar ki en akıllı Yapa Zeka sistemdir. Kendisine sorulan soruları Google’nin tüm imkanlarını kullanarak cevapladığından inanılmaz bir bilgi ağına sahiptir. Dünyada ki en büyük akıllı cihaz teknoloji ağı google’nin elinde olduğundan inanılmaz bir deneme ve bilgi toplama ağına sahiptir.

Sorulara cevap verme, şarkı söyleme, fıkra anlatma hatta espri yapma kabiliyetine sahiptir. Cihazınızda ki uygulamalıların çoğunu kullanabilir ve bu yeteneği giderek daha da gelişmektedir. Onu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise iki cevap arasında bağlantı kurabiliyor olmasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*