Bu senenin Mesajalaşma Uygulaması Discord

2020 yılında hiç kimsenin beklemediği bir şey oldu ve tüm dünyayı kapsayan büyük bir virüs salgını ortaya çıktı. Bu olayın neticesinde tüm dünya evine Kapanmak zorunda kaldı Birgül Bu olaydan en çok teknoloji firmaları kâr etti.  Binlerce temizlik ve sağlık şirketi giderek daha çok kar ettikleri bu sektörden halkın dışarıda olduğu kıta zamanlarda faydalanırken içeride olmaya zorlandığı büyük anlardan teknoloji firmaları yararlandı.  oyun konsolları oyunları filmleri dizi platformları derken yelpaze genişleyip gitti.

Yazışma platformları olan WhatsApp Telegram gibi sistemler kendi aralarında  sürekli bir rekabet içerisindedir.  Oyuncular için yazışma sloganı ile ortaya çıkan discord  2020 yılında beklenmedik bir büyüme gösterdi.  2020 yılının en çok büyüyen yazışma Platformu oldu.  enel tahminler Telekom veya WhatsApp olacağını varsa İsa da WhatsApp’ın da zaten doygunluğuna ulaştı düşünülünce çok da İlginç değil.

 pek çok özelliğini Skype’tan esinlenildiği iddia edilen discord  2020 yılında kendisine mobil özellik uygulama  ve API gibi pek çok özellik  ekledi.  Grup şeklinde mesajlaşma bir grubun içerisinde oluşturulan özel kanalları her grubun kendi içerisine yazılım botlarıyla özellik ekleme eklentilere sayesinde kısa zamanda popüler oldu.

Discord’da isteyen herkes 100 tane kanalı takip edebilir ve istediği kadar kanal oluşturabilir. Bu  kanalları içerisine özel bölümleri ekleyebilir bazı kullanıcılara engelleyebilir bazı kullanıcılara açabilir. Her  kullanıcıya özgü roller hazırlayıp rollere göre bildirimler denetimler ya da giriş çıkış izni verebilir.  Binlerce kullanıcının aynı anda yönetilmesini sağlayan özel botlar ekleyip izlenme yazışma ve web sitesi bildirimi  gibi şeyleri buradan sağlayabilir.

Tamamen reklamsız ve ücretsiz olarak kullanılan bu platform  gelir paket satışları ile elde etmektedir. Discord’un Nitro dediği  paketleri kullanan kullanıcılar normal kullanıcıların takım özellikleri kullanabilir.   Bu özellikler hayatı özellikler değildir Sadece Görüntüyü ve kullanımı kolaylaştırır.  Profil resminizi hareketli yapabilirsiniz, hareketli Emoji gönderebilirsiniz, Kendi sunucunuz varsa sunucunuza resim ekleyebilirim ses ve görüntü grafiğine arttırabilirsiniz.

Başlangıçta önemsiz gibi gelen bu özellikler pek çok kullanıcının istediği ve uğruna nitro alıp kullandığı özelliklerdir. Kimi kullanıcılar bunu Sunucu dedikleri kanalları güçlendirmek için kullanırken kimileri sadece farklı olmak için kulllanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*