Akıllı Telefon Fiyatları Düşecek Mi?

Son zamanlarda akıllı telefon fiyatlarında gözle görülür artışlar söz konusu. Bunda tabii ki ekstra vergilerin de payı oldukça yüksek. Fakat birçok kişiye bu akıllı telefon fiyatları normal standartlara gelecek. Bunda tabii ki birçok etken önemli olacak fakat en önemli etken bu markaların bizzat Türkiye’de fabrika kuracak olmaları.

Samsung, Xiaomi, TCL, Oppo ve Tecno gibi markalar fabrika kurulacağını açıklayan akıllı telefon markaları. Bu markaların fabrika kurmasıyla birlikte fiyatlarda da düşüş bekleniyor. Tabii ki bu firmaların fabrikalarını kurup üretime geçmesi için belirli bir süre beklemek de lazım. Fakat bunun için çalışmaların hız kazandığını da söylemek mümkün. Hal böyle olunca tabii ki fiyatlarda düşüş yaşanması bekleniyor.

Fiyatlarda düşüş yaşanmasının tek faktörü de tabii ki bu olmayacak. Yakın zaman içinde bazı vergilerin daha da hafiflemesi bekleniyor. Eğer bu tür durumlar meydana gelirse tüketicilerin eli daha da rahatlayabilir. Hali hazırda uygun fiyatlı modelleri bulunan Xiaomi gibi markaların modelleri bu tür gelişmeler yaşandığı vakit çok daha uygun fiyatlara satılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*