Akıllı Parfüm Geliyor

Gün geçmiyor ki yeni bir akıllı ürün piyasaya çıkmasın. Bu sefer de kişinin ruh haline göre değişen akıllı parfümler piyasaya çıkacak. Geçtiğimiz günlerde yapılan CES 2021 etkinliğinde birbirinden ilginç ürünler tanıtıldı. Bunlardan bir tanesi de yapay zeka destekli parfüm. Ninu adlı teknoloji şirketi tarafından üretilen parfümde herhangi bir zararlı ürün de yer almadığı ifade edildi.

Buna göre Ninu firmasının ürettiği ürünü alan kişiler kendi parfümlerini kendileri tasarlayacak. Parfüm oldukça şık tasarımlı cihaz içinde. Bu cihazın içerisinde de 3 farklı koku kartuşu bulunuyor. Kişiler akıllı telefonlarına Pierre adlı bir uygulama yükleyerek ruh hallerine göre diledikleri gibi bu 3 farklı koku içerisinden karışım elde edebiliyorlar. Yani bu sayede kişiler gün içinde diledikleri gibi koku oluşturma fırsatına sahip oluyorlar.

Ninu aynı zamanda bu cihazın tamamen atık camlardan üretildiğini dile getirirken doğa dostu bir ürün geliştirdiklerinin de altını çiziyor. Ftalat, sülfat ve paraben gibi hem insanlar için hem de doğa için oldukça zararlı ürünler bu parfümün içerisinde yer almayacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*