Windows 10X İnternete Sızdı

Windows’un merakla beklenen yeni işlemcisi Windows 10X’in görüntüleri internete sızdırıldı ve kısa süre içinde yayıldı. Kısa bir süre içinde resmi olarak çıkması beklenen Windows 10X şık tasarımıyla herkesin beğenisini toplayacak gibi. Windows’un daha önceden yapmış olduğu açıklamada Windows 10X’in ilk olarak çift ekranlı cihazlara çıkacağı belirtilirken bu planında değişiklik olmuştu. Yani Windows 10X ilk olarak klasik dizüstü bilgisayarlar için çıkacak.

Görüntülerin yanı sıra dileyen herkes kısa bir araştırma sonucunda ön izleme versiyonunu bulup bilgisayarına indirip Windows 10X’e geçiş yapabilir. 2019 sonundan itibaren beklenmeye başlanan Windows 10X’i kullanan kişiler genel olarak bu yeni işletim sistemini beğendi. Bu işletim sisteminin internete sızması sonucu Windows’un da resmi olarak indirime açması bekleniyor. Hatta bahar ayında kullanıma açılacağı hakkında iddialar da var.

Windows 10X başlangıçta yalnızca Microsoft Store’daki UWP uygulamalarını ve Edge tarayıcısı üzerinden Progressive Web Uygulamalarını çalıştırıyor. Tabii ki yakın bir zaman içinde tam sürümü çıkınca klasik Windows uygulamalarının da sorunsuz bir şekilde çalışacağını söylemek mümkün.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*