yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Turkcell, üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı: Büyümeye devam!

Turkcell yılın üçüncü çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, genişleyen müşteri kimi, dijital servisler ve techfin faaliyetlerinin katkısıyla Turkcell’in yılın üçüncü çeyreğinde de istikrarlı ve güçlü büyümeye devam ettiğini söyledi.

Turkcell’in küme gelirleri yıllık bazda yüzde 77,3 büyüyerek 26 milyar TL, FAVÖK ise yüzde 88,9 oranında artarak 11,3 milyar TL oldu. Net kâr, geçen yılın birebir devrine nazaran yüzde 128,7 artışla 5,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Dr. Ali Taha Koç, Turkcell’in gelişmiş teknolojik yeteneklerini ve inovasyon gücünü kullanarak büyümesine süreklilik kazandıracağını vurguladı.

Turkcell, üçüncü çeyrekte büyümeye devam ediyor!

Etkin büyüme performansı ve müşteri kazanımı odağıyla kesimdeki pozisyonunu güçlendiren Turkcell, 2023 yılının üçüncü çeyreğini de başarılı finansal ve operasyonel sonuçlarla noktaladı. Büyümesini 2023’ün üçüncü çeyreğinde sürdüren Turkcell Kümesi; konsolide bazda toplam gelirlerini, geçen yılın üçüncü çeyreğine nazaran yüzde 77,3 artışla 26 milyar TL’ye çıkardı.

Şirketin FAVÖK’ü yüzde 88,9 artışla 11,3 milyar TL olarak gerçekleşti. Turkcell’in 2023 yılı üçüncü çeyrek net kârı da yüzde 128,7 artarak 5,5 milyar TL’ye ulaştı. 2023 yılının üçüncü çeyreğinde de güçlü müşteri kazanımını sürdüren Turkcell, bu çeyrekte taşınabilir tarafta 586 bin ve sabit tarafta 57 bin yeni müşteri kazandı, böylelikle yılın üçüncü çeyreğini toplam 674 bin abone kazanımı ile kapattı. Turkcell’in yılın birinci dokuz ayında toplam faturalı müşteri bazındaki artış ise 1,1 milyon oldu.

Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Yılın üçüncü çeyreğinde enflasyonist ortamın devam etmesine rağmen, yeni iktisat siyasetleri, orta vadeli programın inanç arz etmesi ve enflasyonla uğraşın öncelik kazanması piyasada olumlu tesirler yarattı. Böylesine kuvvetli bir periyoda karşın, içinde bulunduğumuz süreçte kişisel ve kurumsal tüm müşterilerimizin muhtaçlıklarını odağımıza alarak geniş yelpazede dijital hizmetler sunmaya devam ettik.

Turkcell’in üçüncü çeyrekte sergilediği yüksek performans, şirketimizin güçlü iş modelini ve müşteri memnuniyeti odaklı teknolojik kapasitesini deliller nitelikte. Gelecek periyotta Turkcell’in gelişmiş teknolojik yetenekleri ve inovasyon gücü sayesinde pazardaki pozisyonumuzu güçlendirecek, toplum için daha parlak bir dijital gelecek ortaya koyacak ve tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte Turkcell’i ülkemizin teknoloji dönüşümünün liderliğine taşıyacağız. Turkcell olarak, ülkemizin dijital egemenliğindeki öncü pozisyonumuzu daha da ileriye taşımaya kararlıyız”

Stratejik odak alanlarında güçlü performans

TV+, lifebox, fizy ve BiP üzere değerli markaları çatısı altında bulunduran Turkcell’in dijital OTT servislerinin tekil fiyatlı kullanıcı sayısı yıldan yıla yüzde 20 büyüyerek 5,8 milyona ulaştı. BTK bilgilerine nazaran ikinci çeyrekte pazar hissesini artıran tek platform olan TV+’ın IPTV aboneleri 1,4 milyona ulaştı.

Şirketlerin dijitalleşme gereksinimlerine yönelik olarak uçtan uca özelleştirilmiş projeleri ile bilgi merkezleri ve bulut servislerinin de katkısıyla Turkcell Dijital İş Servisleri’nin gelirleri bu çeyrekte yıllık bazda yüzde 76 artarak 1,8 milyar TL’yi aştı.

Türkiye’nin dijital finansal hizmetler platformu Paycell bu çeyrekte yıllık yüzde 112,3’lük bir artışla gelirlerini 518 milyon TL’ye taşıdı. Paycell’in bayrak gemisi “Sonra Öde”nin hacmi geçen yılın birebir periyoduna nazaran 2,6 katına gelerek 2,5 milyar TL hacme ulaştı.

Paycell ayrıyeten 3. çeyrekte Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarında Financell iş birliğiyle “Paycell Alışveriş Limiti”nin lansmanını gerçekleştirdi. Öte yandan farklı alanlarda hizmet veren müşterilere erişimini artıran Financell’in kredi portföyü 5,7 milyar TL’ye yükseldi. Yeni eser, projeler ve ortalama faiz oranlarının artışı ile Financell’in yıllık bazda gelirleri yüzde 103,7 büyüyerek 516 milyon TL’ye ulaştı.

Türkiye’de telekomünikasyon ve teknoloji dalında bilim temelli maksatları, Science Based Targets Initiative (SBTi) tarafından onaylanan tek şirket olmanın gururunu yaşadıklarını söz eden Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, Turkcell’in artan güç muhtaçlığını karşılarken hem sürdürülebilirlik stratejisiyle uyumlu hem de maliyet avantajı yaratan bir kaynak olarak kendi üretimi olan yenilenebilir güce yöneldiğini, Turkcell’in tükettiği gücün tamamını kendi ürettiği yenilenebilir güç kaynaklarından karşılamayı hedeflediğini söz etti. Dr. Ali Taha Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Turkcell olarak ayrıyeten, Birleşmiş Milletler’in 78’inci Genel Konseyi kapsamında New York Borsası’nda gerçekleşen Sürdürülebilir Kalkınma Maksatları Yatırım Forumunda (SDG Investment Forum) sürdürülebilirlik alanındaki stratejimizi anlattık.

İklim değişikliğine karşı daha sağlam olma eforlarımız ve iklim değişikliğine bağlı risk ve fırsatlarımızı ortaya koyan birinci TCFD (Task Force on Climate Related Financial Disclosures – İklimle Temaslı Finansal Beyan Vazife Gücü) raporumuzu yayınladık. Turkcell olarak yüzde 100 yenilenebilir güç sertifikalı kaynakları kullanmanın yanında bu alandaki yatırımlarımıza da sürat katıyoruz.

Bu kapsamda 2021 yılında satın aldığımız 18 MW heyeti güce sahip rüzgar güç santrali ile birinci adımımızı atmıştık. Yatırımlarımıza güneş güç santralleri ile devam ediyor, üç yıl içerisinde 300 MW’lık heyeti güce ulaşmayı hedefliyoruz.

Bu yatırımların birinci fazında 54 MW heyeti güce önümüzdeki yılın birinci yarısında ulaşmayı planlıyoruz. 2026 prestijiyle Turkcell’in toplam güç tüketiminin yüzde 65’ini kendi yeşil güç kaynaklarımızdan karşılamayı hedefliyoruz.”

İlk dokuz ayda ortaya konulan güçlü operasyonel ve finansal performans sonucunda Turkcell 2023 yıl sonu maksatlarını üst taraflı revize etti. Bu doğrultuda 2023 yıl sonu için beklentiler, yaklaşık yüzde 73 gelir büyümesi ve yaklaşık 39 milyar TL düzeyinde FAVÖK ile üst istikametli güncelledi.

Operasyonel yatırımların gelirlere oranının ise yaklaşık yüzde 22 olarak gerçekleşmesi gayesi korundu. Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç sözlerini şöyle noktaladı:

“Doğru planlama ve belirlediğimiz stratejik odak alanlarımız sayesinde kuvvetli makroekonomik şartlara karşın bu yıl da müşterilerimize kesintisiz ve yüksek kalitede hizmet sunarak birinci üç çeyreği muvaffakiyetle geçirdik.

Kârlı büyümeye devam ettik ve beklentilerimizi bir kere daha üst taraflı güncelledik. Başarımıza katkılarından ötürü tüm çalışanlarımıza ve bize olan inanç ve takviyelerinden ötürü İdare Heyetimize teşekkür ederiz.

Başarı öykümüzde hep bizimle birlikte olan müşterilerimize ve iş ortaklarımıza da şükranlarımızı sunarız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını kutladığımız bu kıymetli yıl dönümünde, önümüzdeki yüzyıla daima birlikte teknoloji ve inovasyon ile katkı yapacak olmanın heyecanını taşıyoruz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sony muştuyu verdi: Mario’dan sonra bir oyun daha sinema oluyor!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.