Şarj Girişi Olmayan iPhone 13 Geliyor

Çok kısa bir zaman önce iPhone 12’yi tanıtan Apple, bu seri ile ciddi bir başarıya ve satış rakamına daha imza attı. Ancak üzerinden çok geçmeden hemen iPhone 13 çalışmalarına başlandı.

iPhone 13’ün en çok merak edilen noktalarından birisi tasarım oluyor. Çünkü Apple, özellikle son çıkardığı 3 telefonda tasarım konusunda bazı kesimlerin ciddi eleştirisine maruz kalmıştı. Yeni serinin Apple’ın bir dönem en çok beğenilen telefonu olan 5S’te kullanılan keskin ve köşeli tasarıma sahip olacağı sızan bilgiler arasında. Ayrıca iPhone 13’ün 4 farklı model ile piyasaya sunulacağı bekleniyor. Bu modeller; iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve Pro Max.

iPhone 13’ü bundan önceki diğer iPhone’lardan en farklı kılan özelliği şüphesiz ki şarj girişine sahip olmaması olacak. Apple, iPhone 13 ile bundan sonraki çıkaracağı tüm telefonlarda da şarj girişini tamamen ortadan kaldırmayı planlıyor. Zaten bu durumun mesajını da iPhone 12 kutularına şarj cihazı eklemeyerek de vermişti. Bakalım şirket bu adımıyla kablo ve adaptörlere olan bağlılığı ortadan kaldırabilecek mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*